Sieň slávy slovenského futbalu

Sieň slávy Slovenského futbalu skutočnosťou

Sieň slávy slovenského futbalu je v očakávaní veľkého dňa

Historickému momentu predchádzala niekoľkomesačná príprava štatútu, loga, trofeje pre laureátov SSSF a finálnej nominácie, pod ktorou je podpis renomovaných osobností slovenského futbalu z radov komisií schválených výkonným výborom SFZ.

Bývalý predseda zväzu Milan Služanič, reprezentační tréneri Jozef VenglošJozef Jankech Jozef Barmoš, kapitán olympionikov z roku 1964 Anton Urban, rešpektovaný medzinárodný rozhodca Vojtech Christov a dlhoročný uznávaný športový novinár Michal Zeman v Čestnej rade  SSSF, za asistencie výkonnej komisie SSSF v zložení Jozef Kliment (generálny sekretár SFZ ), Peter Šurin (riaditeľ PR oddelenia SFZ) , Pavol Hozlár (bývalý viceprezident zväzu a prezident Odu Trenčín), Stanislav Dutka Marcel Merčiak (bývalý viceprezident zväzu a prezident Odu Trenčín), boli tými, ktorí rozhodli o nominácii prvých jedenástich laureátov SSSF.

Ich uvedeniu predchádzalo dnešné slávnostné odovzdávanie menovacích dekrétov a červených odznakov členom komisií a tajomníkovi SSSF z rúk prezidenta zväzu Jána Kováčika"Teším sa z nášho stretnutia krátko pred uvedením prvých laureátov. Všetci vieme, čo tento moment pre slovenský futbal znamená a ja verím, že už o niekoľko dní sa bude môcť široká verejnosť tešiť z otvorenia reálnej Siene slávy slovenského futbalu a pripomínať si najväčšie úspechy a osobnosti slovenského futbalu," povedal prezident SFZ predtým, ako zaštrngali čaše.

Program

Po slávnostnom prípitku a odovzdaní menovacích dekrétov a odznakov členom komisií SSSF, bola predstavená trofej pre laureátov SSSF z dielne akademického sochára Jozef Hobora a rozprúdili sa dišputy plné spomienok. Nechýbalo tradičné pútavé rozprávanie Antona Urbana pretkané odrecitovanými zostavami, či hrdé úvahy o tom, či by ten belehradský pohár pre majstrov Európy 1976 predsa len nemal figurovať vo vitríne slovenského futbalu, keď už toľko slovenských chlapcov bojovalo o túto výnimočnú trofej.

Príjemnú atmosféru, spomienky i očakávania najbližších dní ukončil v samom závere jeden nenápadný moment v podobe prevrhnutého pohára na stole. Zostalo po ňom ležať na obruse niekoľko drobných črepín... Po mesiacoch úsilia a príprav jasné znamenie, že historický moment uvedenia prvých laureátov bude sprevádzať radosť a šťastie.