PLAGÁT:
Zadná stena vitríny je venovaná dvom účastiam ČSR na záverečných turnajoch MS v rokoch 1934 a 1938 s podobizňami Štefana Čambala (vôbec prvý Slovák, ktorý nastúpil vo finále MS) a Ferdinanda Daučíka, účastníka šampionátu o štyri roky neskôr vo Francúzsku.

Pozn: Detailné info o Čambalovi, Daučíkovi a o zápasoch na MS 1934 a 1938 nájdete v spodnej časti článku.

 

ARTEFAKTY:

MEDAILA JÁNA POPLUHÁRA Z MS 1962 V ČILE

Originálna relikvia z trezoru rodiny Poluhárovcov, ktorá tento mimoriadne cenný artefakt dočasne zapožičala SSSF. Na MS 1962 v Čile obdržali strieborné medaily iba hráči, ktorí nastúpili vo finále. Jedným z nich bol aj Futbalista storočia na Slovensku – Ján Popluhár.

POHÁR PRE NAJLEPŠIEHO FUTBALISTU ROKA 1965

Dnes mimoriadne prestížna anketa začala písať svoju históriu práve v roku 1965 a premiérovým víťazom sa stal Ján Popluhár. Trofej pozostávala z dvoch častí: telo pohára a poklopu a bola vyrobená zo skla. Práve prvý pohár pre prvého víťaza ankety Futbalistu roka môžete vidieť v priestoroch SSSF.

PRESTUPOVÝ LÍSTOK

Ján Popluhár ako jeden z mála Slovákov okúsil legionársky chlebíček v zahraničí. V rokoch 1969-1970 pôsobil v Olympique Lyon. Originál prestupového lístka s podpismi Jána Popluhára a zástupcov francúzskeho klubu je cennou relikviou SSSF.

AKREDITÁCIA JÁNA POPLUHÁRA Z MS 1962 V ČILE

Dnes akreditácia, v minulosti skôr zaužívaný názov hráčska karta, ktorá umožňovala hráčom vstup do kabín a vybraných priestorov na štadiónoch. Sieň slávy slovenského futbalu disponuje originálom takejto karty z roku 1962, ktorej držiteľom bol práve Ján Popluhár.

Pozn: Detailné info o Popluhárovi, ankete Futbalista roka a šampionáte MS 1962 nájdete v spodnej časti článku.